Главная Про нас Історія підприємства
Історія підприємства

   Державне підприємство Ізюмський приладобудівний завод

   м. Ізюм, Харківська обл., проспект Незалежності, 66

 

   Історія створення підприємства розпочинається у минулому століття і є знаменною подією – створення оптичного виробництва в Російській імперії. За Указом імператора Миколи II в 1916 році розпочато будівництво в м. Ізюмі Харківської губернії заводу оптичного скла.

   При організації виробництва враховувалося близьке розташування сировинної бази - унікальних кварцових пісків Новоселівського родовища Харківської губернії і Часів-Ярською глини. Ініціатором, технічним керівником проектування будівництва і першим директором заводу став професор Варшавського університету Жуковський Г.Ю.

   Завдяки наполегливості та кропіткій праці фахівців заводу в 1921 році розпочато дослідні варки оптичного скла, а 13 травня 1923 року завод став до ладу діючих промислових підприємств країни, отримавши першу придатну варку оптичного скла. Цей день став днем ​​народження Ізюмського заводу оптичного скла.

 

   З 1927 року завод повністю почав задовольняти потребу оптико-механічної промисловості в безбарвному оптичного склі.

   Розробивши і створивши необхідні марки оптичного скла, завод приступив до створення оптичних приладів. З 1940 починається серійний випуск перших оптичних приладів Ізюмського виробництва - біноклів.

   У роки Великої Вітчизняної війни завод евакуюється в м. Томськ і Пестровку (Пензенської обл.) і продовжує забезпечувати оптичним склом оптико-механічну промисловість країни.

   У повоєнний час, крім виробництва оптичного скла, велику увагу завод приділяє приладобудуванню і набуває статусу приладобудівного заводу. Освоюється випуск маякової апаратури, високоточних вимірювальних спостережних приладів. Фахівці заводу розробляють і впроваджують технологію виробництва заготовок оптичного скла з рідкої скломаси, технологію електроварки оптичного скла, виготовлення вогнетривких судин методом гідростатичного пресування, технологію виробництва світлорозсіювачих марок скла, радіаційно-стійких, захисних рентгенівських марок скла тощо.

   На заводі створюється замкнутий виробничий цикл від навару оптичного скла до виробництва складних електронних оптичних приладів.

   В період 1997-1998 рр. в результаті проведеної реструктуризації завод набуває статусу Ізюмського казенного приладобудівного заводу, зберігаючи свою спрямованість (оптичне скловаріння та приладобудування), наукову і експериментальну базу.

   За роки незалежності конструктори і технологи заводу успішно розробили та продовжують розробляти і впроваджувати у виробництво нові типи оптичних середовищ, технологічні процеси, принципово нові види оптико-електронних приладів.

   Номенклатуру оптичного скла, яке виготовляється на заводі, розширено до 250 марок.

   Розроблено та впроваджено технологію зміцнення оптичних деталей.

   Для вирішення завдань прикладної оптики (збільшення або зниження пропускання, фільтрації, поляризації світла) розроблена технологія нанесення вакуумним або хімічним способом оптичних, дзеркальних, світло роздільних, захисних, струмопровідних покриттів.

   Для формування оптичних пучків світла в освітлювальних приладах із заданою апертурою і збіжністю променів завод виготовляє рефлектори з поверхнею другого порядку (сфера, еліпсоїд, параболоїд).

   Розроблено конструкцію і технологію виготовлення нових типів приладів виробничо-технічного призначення: нівелір НИ-3, НІК-ЗМ, ПВН - прилад вертикального проектування, Мікат - мікроскоп аналітичний з різними варіантами використання (монокулярний, бінокулярний, адаптований з комп'ютером), а також традиційний оптичний.

   Розроблено конструкцію і впроваджена у виробництво серія сучасних приладів наведення для протитанкових комплексів, оптико-електронних прицільних комплексів для систем управління вогнем легко-броньованої техніки, оглядових станцій спостереження.

   Завдяки новим розробкам завод розширює рамки співробітництва та освоює нові ринки.

   Продукція заводу поставляється вітчизняним споживачам і в країни ближнього і далекого зарубіжжя (США, Німеччину, Росію, Білорусь, Казахстан, Молдову, Францію, і ін.)

   В даний час на заводі розроблена Комплексна програма з розвитку та модернізації виробництва, яка дозволить закріпити і збільшити позиції лідера в оптичній галузі та оптико-електронному приладобудуванні.

   У 2011 році в результаті реструктуризації завод переданий в управління Державного концерну «Укроборонпром». З жовтня 2012 року підприємство перетворено в Державне підприємство «Ізюмський приладобудівний завод».

 

Місія:

«Ми прагнемо бути першими в галузі розробки та виробництва якісного оптичного скла та оптико-електронних приладів. Ми прямуємо шляхом розвитку та інновацій для задоволення потреб наших клієнтів в усьому світі».

 

Контакти

64302, Україна, Харківська обл.

м. Ізюм просп. Незалежності, 66.

тел.: +38 05743 21078, 2-15-48

e-mail: ipz@ipz.com.ua    web: www.ipz.com.ua